Logo tiskové zprávy

Česká Unie Sportu
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
31. srpna 2016

Olympijský park na Lipně je minulostí. Sportoviště, která vybudovala ČUS, v regionu zůstávají.

Nový povrch atletického hřiště ve Frymburku, molo pro jachtaře v Černé v Pošumaví, pumptrack v Lipně nad Vltavou, pingpongové venkovní stoly, šachové stolky, basketbalové koše  nebo bezpečné branky na fotbalová hřiště. To všechno obohatilo sportovní infrastrukturu v obcích, kde po celou dobu konání Olympijských her v Rio de Janeiru fandili  návštěvníci našim sportovcům v rámci Olympijského parku Rio – Lipno 2016. Sportovní vybavení, které vybudovala Česká unie sportu společně s Českým olympijským výborem  zůstává na místě i po skončení olympiády.

 

Největší zájem sklízí právě pumptrack,  unikátní dráha pro děti i dospělé na uzavřeném okruhu, kde se udržuje rychlost jen „pumpováním“ mezi boulemi a klopenými zatáčkami. Dá se na ní jezdit na kole, koloběžce bruslích či longobardu. Na Lipně je lidem k dispozici nedaleko vstupu do Království lesa a Stezky v korunách stromů. Dráhu pokřtila sama olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková v doprovodu skikrosaře Tomáše Krause.

 

„Je to ten nejlepší model, který se vyrábí a je super. Na takovém místě jako tady v kopcích to určitě nikde u nás není, je to bezúdržbové, občas to stačí ostříkat wapkou a jinak to funguje pořád. Doufám, že to přinese další snowboarďáky, je to hodně podobné, možná o něco těžší a pak jim to na tom snowboardu půjde. Je to letní zábava a průprava a určitě je to i zpestření pro náš trénink. Dráha je skvěle navržená, dá se na ní jezdit i po dešti v mokru. Pro mě je to v létě skvělý prostředek na pilování techniky a dává to možnost tréninku na jaře a na podzim,“ pochvalovala si Samková.

 

Myšlenka Olympijských parků je zajímavá, my jsme ale chtěli investovat do infrastruktury, která bude sloužit sportovcům i místním i poté, co olympiáda skončí. Sportoviště budou i v dalších letech sloužit dětem i dospělým a třeba na nich vyroste nějaká další olympijská naděje,“ říká s potěšením generální sekretář ČUS Jan Boháč.

 

Park na Lipně mě příjemně překvapil, hlavně zájem dětí a mládeže. Na jednotlivá sportoviště se stály fronty. Osobně jsem zastáncem menších akcí tam, kde tím lidé žijí. Tato olympiáda ukázala, že nápad s olympijskými parky ve městech se lidem líbí. Tohle je cesta, kterou bychom rádi podpořili. Budovat sportovní parky ve městech, kam budou lidé vyrážet za pohybem. A v době konání Olympijských her se změní na Olympijské parky, kde se bude sportovat i fandit zároveň. To je způsob, který lidem přinese pohyb i olympijského ducha a přitom se nebudou vyhazovat velké peníze za jednorázové akce,“ vysvětluje záměry ČUS předseda Miroslav Jansta.

 

1876N2M.jpg 1861NzJ.png 1866ODl.jpg

 

 

 

  

 

MenuX